Chris Snik
02-03-1970 Leiden (NL)

Education
1988 Secondary school (HAVO), Leiden (NL)
1992 Technical study fashion (tailoring), Den Haag (NL)
1996 Royal Academy of fine Arts (AP Hoge school) Master Costume design,Antwerp (B)
1997  POPOK, Scenography (postgraduate), Antwerp (B)
2000 SLO (Specific teacher education), Antwerp (B)

Teaching
2017 - now
  Royal Academy of Fine arts Antwerp, head of department Costume design and Teacher costume design 
2009 - now  
Royal Academy of Fine arts Antwerp, teacher costumedesign, department costume design
2005 - now
KASKA DKO (part-time education), department Fashion and Costume design, Antwerp 
2016 
Kunstbende, Workshop Costume design, choregraphy Ann Van den Broek
2002 - 2016
Municipal Académie for Art Mortsel (part-time education), head of department Edegem
2002 - 2012
Different workshop, such as MOMU (Fashion museum) Piazza dell’Arte, Kask Gent

work
2020
De Kolonie (Music theatre) - ‘De woordenaar' - coach Janne Desmet and Bruno Vanden Broecke
2019
Het Nieuwstedelijk - ‘Hybris’ - direction Christophe Ausems 
Barry - ‘Stranger’ - choregraphy Karel Tuytschaever
De Kolonie (Music theatre) - ‘MuziekMekaniek’ - direction Bo Spaenk en Mieke Laureys
2018
Ultima Thule - ‘Saperlipopette’ - direction Sven ronsijn
De Kolonie (Music theatre) -  ‘Mevrouw Bob’ - direction Sam Bogaerts
De Kolonie (Music theatre) - ‘Knorren en kussen’ - direction Bo Spaenk

2017
Barry - ‘Tom’- creator Karel Tuytschaever
Theaterproductiehuis Zeelandia -   ‘Als de klok van A...’ -  direction Judith De Rijke
Hopfrog fanfare en DVV
2016
Ultima Thule -  ‘Oeist’ - direction Jelle marteel
KVS - ‘Le grand Cirque’ - direction Simon De Vos
Ultima Thule - ‘Los’ - coach Wim De Wulf
2015
MT De Kolonie  - 'Onzen Held' - Coach Dimitri Duquennoy
De Spelerij  - 'OOm wanja' - Direction Paula Bangels
Barre Weldaad - 'Verdacht' - Direction Barbara Vandendriessche
 WArd/ward - 'Q61 Cemantary' - Choreography Ann van Den Broek
Corey MC Corkle - Costume after panting from Cornelis de Vos
2014
Potemkino - 'Homeful blis' - short movie by Jan van dijck
Barre Weldaad - ‘Billy de Kid’ - direction Barbara Vandendriessche
T- G Schemering - Tunnelkoorts' - direction Eric Vanthillo
De spelmaker - 'de muur van vermisten' - direction Iwan pecnik
WArd/ward - 'We solo men' - choreography ann van den broek
HETPALEIS & UltimaThule - 'loop'  - direction wim de wulf
Het Gevolg - 'petrus en den doodendraad' - direction Stefan Perceval
2013
Barre Weldaad - 'acqua azzurra' - diection Barbara vandendriessche
Barry - bare romance' - short movie by karel tuytschaever
Toneelgroep Maastricht - ' wolfshuilen' - direction judith de rijke
 Theater Stap  - 'pia madre' - direction karel tuytschaever
Antwerpen Stad - couleur Sport
2012
Citizen Cain - 'until it hits you' - short movie by jan van dijck
De Nieuwe Snaar  - 'konec' - creator jan de smet
Barre Weldaad  - ''t zit zo' - direction barbara vandendriessche
Het Gevolg - 'delphine en haar vriend' - direction ignace Cornellissen
Ultima Thule  - 'eindeloos geduld' - direction wim Dewulf
Barre Weldaad  - 'narcissus 2.0' - direction barbara vandendriessche
Conservatorium  - 'slave to the meet' - choreography karel tuytschaever
Damesconfectie - patterns
2011
Het Gevolg - 'De drie musketiers' - direction barbara vandendriessche
HET PALEIS & Ultima Thule  - 'door de bomen het bos' - direction wim de wulf
Stichting Hotel Witlox  - 'het lied van de krekel' - direction nathalie Roymans
Theaterproductiehuis Zeelandia - 'am ziel' - direction Judith de rijke
2010
Ultima Thule - 'zijde' - direction Wim de wulf
Ultima Thule  - 'geschift' - direction wim de wulf
Theaterproductiehuis Zeelandia  - 'vlammenstad' - direction judith de rijke
Barre Weldaad - 'lizzy en laura' - direction barbara vandendriessche
De Maan - 'leonce en lena' - direction barbara vandendriessche
2009
Ultima Thule - 'stukken van mensen' - direction wim de wulf
Dansgezelschap Lune - 'peau' - choreography Jennifer regidor
KAiET(Oerol festival en de Zomer van Antwerpen) ‘De verhalenboer’ direction Geert Hautekiet
Barre Weldaad - 'de mythe van icarus' - direction barbara vandendriessche
Vlaamse opera (chorus) - 'op weg naar woodburry' - direction Hendrik eycken
2008
rasa - 'prik' - modern installation with lawrence malstaf, pieter troch, veerle waterschoot en jurgen blonde
Kaiet  - 'in die dagen' -  coach greet vissers
HETPAleis - 'de storm' - direction piet Arfeuille
Theaterproductiehuis Zeelandia - 'Vandaag geen vis' - direction barbara vandendriessche
Ultima thule - 'rostekop' - direction wim de wulf
Vlaamse opera - 'samson en dilila' - direction amir nizam zuabi and ombre nitzan (costumes ashram hanna (assistance)
2007
Het Gevolg - ' de straat' - direction ignace Cornellissen
 Ultima Thule  - 'tisaltijdiet' - direction Wim de wulf
Het Gevolg - 'faar' - direction barbara vandendriessche
2006
Het Gevolg - 'koken met elvis' - direction ignace Cornellissen
'Transparant - 'Jacob lenz' - direction caroline petric
Theater Froefroe & Theater Stap (De zomer van Antwerpen) - 'rom' - direction marc maillard
Kopspel en De Maan -  ‘Charlotte Salomon’  - direction greet vissers
Barre Weldaad - ‘Bomma Quichot’ -  direction barbara vandendriessche
toneelgroep amsterdam and Transparant - 'intra muros ' - direction and composer eric sleichim
2005
De Maan - peter en de wolf' - direction Fernand Verreth
KaiET (De Zomer van Antwerpen) - 'tour de force' - coach greet vissers
 Het Gevolg - 'don quichot' - direction barbara vandendriessche
Ultima Thule - 'milos' - direction wim de wulf and joris joseph
2004
Het huis van Bourgondië - ‘Grazy Gary’s mobile disco’ - direction domien van der meiren
De Queeste - ‘9mm’ - direction christophe aussems
Bl!ndman en Transparant (kunstenfestival des Arts ’04) - ‘Men in Tribulation’ - direction and composer Eric Scleichim
Ilês Flotantes - 'Betty' - Direction Gil Renders and Choreography Anabel Schelekens
Barre Weldaad - 'Het meisje van vuur' - direction Greet Vissers
2003
Ultima Thule (nominated for 1000 Watt price) - ‘1900’ - Drirection Christophe amaye
Barre Weldaad - 'Gruwelpeter in de onderwereld' - Direction Greet Vissers
De Queeste - 'Haarman' - Direction Christophe aussems
KaiET (De Zomer van Antwerpen)  - 'Gotf' - Direction Greet Vissers
NTGent Arca Gent - 'Arabische nacht' - Direction Domien van der meiren
De Queeste - 'teheran' - Direction Christophe 
2002
Anna’s steen - 'vos en haas' - direction bart Embrechts
 HETPALEIs - 'de drie badhuisjes' - drection Greet Vissers
 Anna’s Steen  - 'Samen in bed' - Direction Gerda Dendooven en Eric vanthillo
Ultima Thule - 'Ruiken en proeven' - Direction Joris Joseph
2001
Theater Lantaren Venster Rotterdam - ‘Leven in hel’ - direction Ramsey Nasr and composer Joost Kleppe
De Maan - ‘Jammer maar niet erg’ - direction Willem verheyden
2000
Theater Lantaren Venster -  ‘Kroniek van een aangekondigde dood’ - direction Robbert So
Ultima thule  -‘Sprookjes’ - direction Joris Joseph
Theater Lantaren Venster -  ‘Ver weg in Europa’ - direction Robbert So
HETPALEIS - ‘Zusje Harmonica’ - direction Rieks Swarte & Javier Lopéz Pinon (costume assistent from Carly Everaerts)
1999
De Vlaamse Opera - ‘Het meisje van Zaventem’ - direction Hugo Segers
1998
Laika (Blauw vier) - ‘Cantecleir’ - direction Greet Vissers and Jo Roets (costumes with Mieja Hollevoet) 
Laika (Blauw vier) - ‘Peep en eat’ - direction Peter de Bie (costumes with Mieja Hollevoet)

De Nederlandse Reis Opera -'Don Giovani' - direction Ezio Tofolutti (costume assistent)
Rotterdamse Schouwburg - 'Het drama van de dochters van Lot' - Direction robert So
 HETPALEIS & Anna’s Steen - 'dr. Deter' - Direction Bart Embrechts
1997
Ultima Thule - ‘Het paard van Troje’ - Direction Wim De wulf
Film (costume assistent) - ‘Dief’
Ultima Thule - ‘Mijn vader is een vliegmachien’  - Regie Gretl Van Oertie
Het Toneelhuis (KNS)-  ‘De thuiskomst’ -  direction Leo Madder
1996
Het Toneelhuis (KNS) -  ‘Hartelik uw Paul van Ostaijen’ -  direction Leo Madder
Het Toneelhuis (KNS) - 'glengarry glen ross’ direction Leo Madder
Back to Top